Kayseri Mobilya Merkezi

Kategoriler

Asortie Mobilya Android Uygulaması Çıktı !!

Mountain View

ZİYARETÇİ GÖRÜŞLERİ

alev
teak ağacından katlanır kotuk ve masa fiatı alabilir miyim
Naz
Nilüfer klasik yatak odası rüya gibi bir modele sahip. insan kendini kraliçe gibi hisseder bu tarz mobilyalarla.
Naz
Kapaletti yemek odası tam bir klasik yemek odası. rengine de modeline de bayıldım. klasik mobilyaların tasarımları el emeği…
Ali
Belinda klasik koltuk takımı takımı çok gösterişli ve güzel

VİDEOLAR

Türkiye Mobilya İhracatında Hedef Büyüttü

Ülkemizde son yıllarda yapılan mobilya tasarımları ve üretimleri son derece kaliteli ve başarılı olmaya başladı. Yapılan mobilya tasarımlarının oldukça beğeni toplaması ve kaliteli aynı zamanda konforlu mobilyaların üretilmesi ile mobilya üreticileri iç pazarda elde ettikleri başarıyı dış ülkelerin pazarlarında da elde edebilmek için ihracat yapmaya, dış ülkelerde ürettikleri mobilyaları satmaya başladılar.

mobilya-dekorasyon

İç pazar hacmi yaklaşık olarak 8 milyar doları bulan mobilya sektörü, dış pazarda da yakaladığı başarıyı %20 oranında arttırmayı planlayarak hedeflerini büyütüyor. Türkiye’de üretilen kaliteli, konforlu ve estetik görüntüye sahip olan mobilyalara yurt dışındaki ülkelerden de oldukça fazla talep oluyor. Her geçen gün artan bu talep doğrultusunda Pazar paylarının yüzdesini arttırmayı planlayan mobilyacılar bu konuda gereken çalışmaları yapıyor, bağlantıları kuruyorlar. Özellikle farklı coğrafyalardan fazla talep gören Türk mobilya sektörü, yeni pazarlara açılım yapıyor ve bu konuda oldukça başarılı oluyor.

asortie-3

asortie-5

Mobilya sektöründe ihracat ithalattan nerede ise iki kat fazla olduğu için ülke ekonomisinde cari açık vermeyen sektörlerden birisidir. Bu nedenle ihracat konusunda oldukça yaygın bir atak yapılarak yurt dışındaki pazar payının artması planlanıyor.

Mobilya sektörünün çoğunluğu KOBİ ve küçük işletmelerden oluşması sebebi ile AR-GE yatırımlarına fazla bütçe ayrılamıyor. Ülkemizde mobilya piyasasında sadece 10 firma AR-GE yatırımları yapabiliyor. Bu firmaların dışındaki diğer firmalar ise bütçe ayıramadıkları için AR-GE yatırımı yapamıyorlar ve bu durumda dünya pazarlarına açılmak konusunda sıkıntı yaratıyor. AR-GE harcamalarının GSMH içerisinde %5’lik bir dilime çıkarmayı hedefleyen mobilya sektörü bu sayede dış ülkelerdeki ihracat payını da arttırmayı planlıyor. Mobilya sektörü 2023 yılı için dış ülkelerdeki pazar paylarını 10 milyar dolara çıkartmayı ve 10 tane de dünya markası yaratmayı hedefliyorlar.

Bütün bu planların gerçekleştirilmesi için AR-GE yatırımlarını arttırmayı planlayan mobilya sektörü aynı zamanda üretimdeki kaliteyi arttırmayı ve mobilya tasarımlarını daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Kategoriler: Klasik Mobilya

Yazılan Yorumlar

 1. Saran Arda dedi ki:

  Bir ihracatçı olarak klasik mobilya ihracatının bu denli az olması beni üzüyor. Ancak haberi okuyunca mutlu oldum sektörde doğru firmalar olursa ilerlememiz daha hızlı olacak kanaatindeyim. Saygılar,

 2. mehmet rasim dedi ki:

  bizim geçmişimiz tarihimiz çok görkemli bence her alanda. osmanlı devleti estetik açıdan çok başarılı. bunu saraylarda kullanılmış olan mobilyalarda da görebiliyoruz. bu nedenle kesinlikle osmanlı mobilyası, türk klasik mobilyası dünyaya açılmalıdır

 3. timur gökşen dedi ki:

  türkiye mobilya üretiminde hakettiği değeri görmesi gerekir kanaatindeyim. türkiye mobilyası, en az italyan mobilyası kadar isim sahibi olması gerekir dünya arenasında. çünkü en az italyan mobilyası kadar kaliteli orjinal tasarımlar mevcut.

 4. arda as. dedi ki:

  Türkiye de bu sektörün yeni yayılma alanları bulması ve yeni pazarlara açılması çok önemli ve ülkemiz için çok iyi bir şey

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Yukarı
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close