Kayseri Mobilya Merkezi

Kategoriler

Asortie Mobilya Android Uygulaması Çıktı !!

Mountain View

ZİYARETÇİ GÖRÜŞLERİ

alev
teak ağacından katlanır kotuk ve masa fiatı alabilir miyim
Naz
Nilüfer klasik yatak odası rüya gibi bir modele sahip. insan kendini kraliçe gibi hisseder bu tarz mobilyalarla.
Naz
Kapaletti yemek odası tam bir klasik yemek odası. rengine de modeline de bayıldım. klasik mobilyaların tasarımları el emeği…
Ali
Belinda klasik koltuk takımı takımı çok gösterişli ve güzel

VİDEOLAR

Dubai Zenginlerinin Evini Asortie Mobilya Döşüyor

Dünya mobilya sektörü % 4 büyürken, %20 büyüyen Türk mobilya sektörünün 2023 hedefi dünyanın en büyük 7. mobilya ihracatçısı olmak. 170 ülkeye 1.7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye mobilya sektörü, 2023 yılına kadar bu rakamı 6 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Özel mobilya tasarımları yapan ve daha çok ihracata yönelik üretim yapan Asortie Mobilya A.Ş özellikle Orta Doğu ülkelerinin en tanınmış mobilya firmaları arasında. Avrupa’nın birçok tanınmış mobilya markasını geride bırakan Asortie, tasarladığı farklı modelleri ve kişiye özel mobilyaları ile özellikle dünya zenginlerinin gözdesi oldu. Birçok ünlü ismin evini veya işyerini anahtar teslim şekilde dekore eden Asortie Mobilya’nın 2014 hedefi ise ihracat yaptığı ülke sayısını 35’e çıkarmak. Konu ile ilgili açıklama yapan Asortie Mobilya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, tercih edilmelerindeki en büyük etkenin kişiye ve mekâna özel mobilyalar tasarlamak olduğunu söyledi. En fazla Arap ülkelerine ihracat yaptıklarını söyleyen Murat ERAT, standart mobilya modelleri yanında, villa projeleri, otel projeleri, özel dekorasyon projeleri gibi pek çok ihtiyaca cevap verebildiklerini belirtti.

asortie

özel-mobilya-tasarımları

Araplar neden Türk mobilyalarına ilgi gösteriyor?
Asortie Mobilya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, Arapların Türk mobilyalarına neden ilgi gösterdiklerini şu şekilde açıklıyor: “Arap ve diğer Ortadoğu ülkelerinde Türk mobilyasının imajı çok yüksek. Bunda Türk aile yaşantısını sevmelerinin ve bu ülkelerdeki Türk film ve dizilerinin etkisi de yadsınamayacak kadar büyük. Bu insanlar son yıllarda evlerinin dekorasyon ihtiyacını İstanbul’dan gidermeye başladılar. Bu trend geçen yıl dikkat çekici seviyeye geldi, bu yıl ise iyice arttı” diye konuştu. Murat Erat, yurtdışına ihraç edilen Türk dizileri ile Türk mobilya sektörünün adını duyurduğunu ve dizilerdeki tarzları gören ülkelerden yoğun talep aldıklarını belirtiyor. Ayrıca Türkiye’deki inşaat firmalarının Ortadoğu ülkelerindeki projelerinin artmasının da mobilya sektörüne olumlu etki yaptığını söylüyor.

asortie-mobilya

türk-mobilya-sektörü

Araplar ne tarz mobilyaları tercih ediyor?
Murat ERAT, Arap toplumlarının ne tarz mobilya beğendiği konusunda ise şunları söyledi. “Arap müşteriler daha çok ihtişamlı mobilyaları tercih ediyor. Özellikle Osmanlı döneminin oymalı ve altın varaklı mobilyalarını tercih ediyorlar. Kumaş olarak da yine klasik desenli ve gözalıcı kumaşlardan yanalar. Son iki yıldır bu ülkelere modern tarz dekorasyonlar da yapıyoruz. Biz mobilyalarımızı klasik, modern ve avangarde gibi gruplara ayırmıyoruz. Bizim için en iyi mobilya, rahat, konfor ve şıklık için tasarlanmış yaşanılabilir mobilyadır. Ürün tasarımlarımızda ve dekorasyon projelerimizde de bu ilkeden hareket ediyoruz.”

Ortadoğu’nun kuzeyinden Katar’a kadar olan coğrafyada Türk mobilyasına ilginin arttığını belirten Murat Erat, “Sudi Arabistan’da Riyad ve Cidde’ye ve Dubai’deki lüks konutlara mobilya gönderiyoruz. Bu ülkelerde yaptığımız projeler bize yeni müşteriler kazandırdı. Bizim ürünlerimizin kalitesini çok beğeniyorlar. Birçok projemizde ürünü sattıktan sonra, montaj, satış sonrası destek gibi konularda da hizmet veriyoruz. Hiç üşenmeden o ülkelere gidip, ürünlerin montajını yapıyor ve bizzat kendimiz teslim ediyoruz. Bu da müşteriye hem güven hem de huzur veriyor.” dedi.

dünya-mobilya-sektörü

 

Kategoriler: Klasik Mobilya, Mobilyalar

Yazılan Yorumlar

 1. selma dedi ki:

  asortie mobilya klasik mobilyada bir numara, benim favorim. herşeyiyle takdire değer bir marka olması da tercih edilirliğini artırıyor.

 2. enise dedi ki:

  asortie mobilya tasarımları harika kesinlikle. gösterişli ve şık mobilyalar olduğu için araplar da çok fazla tercih ediyor haliyle. çünkü klasik mobilyaların zengin bir havası oluyor.

 3. numan bilir dedi ki:

  asortie mobilya kalitesiyle ve güvenilirliği ile tanınan bir marka. mekana uygun tasarımlar yapmaları ne kadar kaliteli ve başarılı bir marka olduğunun kanıtıdır. müşteri odaklı çalışmaları ile kalitelerini ispatlamışlardır.

 4. Rana dedi ki:

  dubai zenginlerinin asortie mağazadan alışveriş yapması normal. sonuçta asortie mobilya ihtişamlı ve şık tasarımlarıyla göz kamaştıran mobilyalara sahip. güleryüzlü hizmet ve kaliteli hizmet de eklendiği zaman herkes tarafından tercih edilen bir marka oluyor.

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Yukarı
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close