Günümüzde hem klasik tarzın gösterişinden vazgeçilmeden hem de daha hafif ve kullanışlı mobilyalar tercih edilmektedir. Bu nedenle mobilya üreticileri klasik mobilya üretirken modern çizgileri de kullanarak yeni bir stil oluşturdular. Evini yenilemek ya da evlenmek isteyen çiftler tarafından özellikle modern mobilyalarda klasik çizgiler de aranmaktadır.

Barcelona klasik koltuk takımı
Barcelona klasik koltuk takımı

Modern Hayatın İhtişamlı Mobilyaları

Klasik mobilyalar daha zengin ve daha ihtişamlı mobilyalar olarak karşımıza çıkarlar. Eskiden yalnızca varlıklı aileler tarafından kullanılabilen klasik mobilyalar günümüzde tercih eden herkes tarafından kullanılabilmektedir. Modern mobilyaların klasik çizgiler ile daha şık bir görünüm kazanmasına neden olan bu tarz yeni bir stil oluşturmuştur. Özellikle genç nesilin tercih ettiği modern mobilyalarda klasik çizgiler göze çarpmaktadır.

Bianca klasik tv ünitesi
Bianca klasik tv ünitesi

Vazgeçilmeyen Klasik Modeller

Varaklı kollar ve sehpalarda bile hayat bulan detaylı desenler, günümüzde tv ünitelerinde yer almaktadırlar. Ayrıca özellikle koltukların sırt kısmında yer alan dikiş detayları klasik mobilyaların vazgeçilmezleri arasındadır. Minderlerde bulunan taşlı düğmeler ve minderlerdeki püsküllü detaylar dikkat çekerler ve son derece şık bir görünüm oluştururlar.

Karmen klasik koltuk takımı
Karmen klasik koltuk takımı