Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bahçe mobilyaları seçerken belki de ne çok dikkat edilmesi gereken unsur, bahçe peyzajı yani düzenlemesidir. Diğer noktalar ise bahçe boyutu, evin konumu ve çocuk durumudur.

Peyzaj

Eğer bahçenize bir düzenleme yapacaksanız bahçe mobilyalarınızı ya bu düzenleme sırasında ya da düzenleme bittikten sonra seçmelisiniz. Aksi takdirde mobilyanızı bahçeye göre değil bahçeyi mobilyaya göre düzenlemek zorunda kalırısınız.

Bahçe boyutu

Bahçeniz ufaksa seçeceğiniz mobilyalar çok büyük olmamalıdır; eğer büyük mobilyalara ihtiyacınız varsa işlevsel olanları yani katlanabilen mobilyaları tercih etmelisiniz. Başka türlü, bahçeniz bir bahçe tasarımdan çıkıp bir nevi balkon konseptine döner ki bu da hiç tercih edilmez. Amaç eğer bahçe ise, bahçenizi dizayn etmenize, bitkilerinize yer açmanıza yardım edecek mobilyalar seçmelisiniz.

Patio of a villa

Büyük bir bahçeniz varsa kamelya tercih edilebilir. Kamelyalar, hem kışın hem de yazın kullanıma uygundurlar. Üstelik yemek masasını kamelya içine koyabilir ve böylelikle hem yer tasarrufu eder hem de yemek masanızı kışın kötü şartlarından korumuş olursunuz.

Çocuk durumu

Eğer çocuklarınıza varsa bahçenizde, hafifliği ile bilinen bambu veya hasır mobilyalar kullanmanız tavsiye edilir. Bunun dışında sivri kenarlı eşyalar kullanmamak ve bu mobilyaları sabitlemek de çocuk güvenliği açısından önemlidir.