bengu-eviSahnelerin aranan isimlerinden Bengü hayallerini kurduğu eve en nihayetinde sahip olmuş durumda. Daha önce Kuruçeşme’de bir evde oturan şarkıcı şu an Beykoz sırtlarında sahip olduğu havuzlu özel villası ile rahatlığın ve konforun keyfini sürüyor.

Villa oldukça sakin bir bölgede bulunduğundan magazin basınından rahat bir nefes alan Bengü, ek önlem olarak dört bir yanı duvarlarla çevrili bir ev satın alarak özel hayatına üst düzey bir koruma katmış durumda. Kameralı diyafon sistemi ile girilen villa arazisinde kişiyi önce geniş bir bahçe karşılıyor. Bu bahçenin dört bir köşesini aktif olarak kullandığını belirten Bengü, özellikle bahar ve yaz aylarında evinin içine neredeyse hiç girmediğini belirtiyor. Arzu edildiğinde kullanılabilen açık hava havuzu genellikle süs amaçlı bulunsa da sıcak yaz günlerinde gazetecilerden uzak şekilde yüzmek istediğinde oldukça işe yaradığı belirtiliyor.

Bengü’nün villasının alt katının dört bir yanının camla kaplı olması mekâna ayrı bir ferahlık ve canlılık katıyor. Bahçenin boş olarak kalan geniş bir alanının olması, dilendiğinde şarkıcının kendisi veya arkadaşlarının yemek ve toplu aktivitelerini açık havada da yapmalarına olanak sağlıyor. Etrafını çevreleyen duvarlardan bir tanesinin tamamen ayna ile kaplı olması da oldukça dikkat çeken detaylar arasında. Mekâna derinlik ve canlılık katarken aynı zamanda kötü görünen bir kısmı kapatmış olduğunu belirten Bengü, temizliğinin zor olduğunu da söylemeden edemiyor.

[youtube id=”lTSTkjZbpeo” width=”600″ height=”350″]

 

Salon kısmı modern bir tarzda döşenmiş villaya genellikle açık renkler hakim. Gerek yer döşemelerini gerekse mobilyalarını iç açıcı renklerden seçen şarkıcı, hali hazırda sevdiği sıcak renkleri evinde de uygulamış durumda.

Banyo kısmında da son model seramiklerin kullanıldığı Bengü’nün evi, geniş kullanım alanı dikkat çekiyor. Aynı zamanda yatak odasının da oldukça geniş ve yatağın büyük olması, şarkıcının dar alanlardan ve sıkıntıdan hiç hoşlanmadığını belirtir nitelikte. Sahip olduğu birçok köpeğe de geniş bir yaşam alanı sunan ev, bu anlamda da şarkıcının ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor.