Son zamanlarda çevremizi sarmış olan doğaya dönüş macerası, evlerimizin tasarımlarında da oldukça etkili. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkmış olan Rustik ev yani kırsal ev ya da avcı kulübesi doğal dekorasyonu tetiklemektedir.

Doğal dekorasyonlu ev modelleri için en önemli unsur renklerdir. Renkler, kesinlikle doğaya uyumlu olmalı, evi çok yapay gösteren ara renklerden kaçınılmalıdır. Örneğin yavru ağzı, bordo, sarı gibi renkler mekanınızı doğal göstermez, bunun yerine orman yeşili ile yapılmış bir renk kombini, açık krem, kum rengi gibi renkler kullanmalısınız.

Doğal dekorasyonlu ev modellerinde mobilya seçiminde de dikkatli olmalısınız. Mobilyalar, köşe takımı ya da standart takım dahi olsa klasik desenlere kaçmamalısınız. Koltukların bu bağlamda yuvarlak köşeli olması ve tek parçadan oluşması sizin istediğiniz dekorasyona daha fazla uyumludur.

Doğal dekorasyonlu ev modelleri için mobilya kadar aksesuar seçimi de önemlidir. Mobilya tipinde aksesuarlar, canlı ya da kurutulmuş çiçekler doğal dekorasyon fikrini tamamlamaktadır. Ayrıca bu tür dekorasyonlarda mobilya renklerinin toprak tonlarında olması duvar renkleriyle birlikte bütünlük oluşturmaktadır.

dogal-dekorasyonlu-ev-modelleri-15-874x580

doğa-ile-içiçe-teras-dekorasyon-600x436

Doğal-yaşam-içinde-lüks-konut-tasarımları