En Güzel Mutfak Dolabı Tavsiyeleri

Mutfak eşyaları rahatlıkla ulaşabilecek, kullanım kolaylığına sahip noktalarda depolanmalıdır. Mutfak yaptırırken çekmecelerin ergonomisi de çok önem taşımaktadır. Tencereler ve tabaklar için kullanılan raylı saklama alanları çekmecelere ve dolaplara yerleşebilmektedir. Doğru mutfak dolabı modelleri ile mutfağınızda şıklık yaratmak elinizde. Dar alanlarda bile rahat kullanım alanları yaratılmaktadır. Son teknolojiye uygun kullanılan çekmece ve raf çözümleri ile hem aksesuar seçim yapabilir hem de kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz.
mutfak dolapları
Ege klasik mutfak

Estetik Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolabı seçimi yapılırken frenli çekmeceler ile kulp sorunundan da kurtulabilirsiniz. Elinizde bir şeyler varsa vücudunuz ile dokunarak kapanmanıza dayalı çekmecelerde size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Mutfak dizaynı yaparken üç boyutlu olarak görünümü de yakalayabilirsiniz. Mutfak dolabı seçimi nasıl yapılır diyorsanız mutfağınızın özelliklerini ve ışık alma durumunu dikkate almalısınız. Mutfak yaptırırken dizayn yapılacak alana göre renk seçimi yapmakta her zaman fayda bulunmaktadır.
klasik mutfak dolapları
Huzur klasik mutfak

Mutfak Dolabı Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Mutfaklar bol miktarda ışık alıyorsa koyu tonlar kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken şey ise çok koyu tonlarda dolap seçimi yaparken dikkatli olunmasıdır. Koyu tonları kullanmak yerine pembe, beyaz gibi tonları ile renklerin etkilerini daha yumuşatabilir, tozlanma gibi problemlerin görünmesini de engelleyebilirsiniz. Küçük ve ışık almayan mutfaklarda açık tonlar daima başarılı etki verecektir. Parlak mutfak dolabı modelleri en çok tercih edilenler arasında bulunmakta. Ferah alanların yaratılmasında mutfak dolaplarının önemi artmaktadır. Bu senenin modası olan İngiliz, Akdeniz, Fransız mutfak stilinde beyaz eskitme boyalı dolaplar sıklıkla kullanılmaktadır.
klasik mutfak dolap
Antik klasik mutfak

Geçmişten Bugüne Mutfak Dolabı Çeşitleri

Eskinin raflı dolapları çok modern mutfaklarda bile kullanılabilmekte aynı zamanda şık ve çok nostaljik etkiler yaratılmaktadır. Modern bir mutfak tasarımı yapılacaksa en iyi tasarımı bulmak için öneriler incelenmelidir. Dolap seçimi yapılmadan üç boyutlu çizimler ile istenilen mutfağın şekli görülmeden karar verilmemesi gerekir. Çok amaçlı mutfak dolabı tasarımları ile raflar, çekmeceler açısından kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz. Küçük alanlarda bile harikalar yaratmak elinizde. Doğru mutfak dolabı seçimi ile konforlu, içinize sinen ve keyifli zamanlar geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz.