Oturma odası dekorasyonlarının en güzel tamamlayıcı ve bütünleyici tasarımları arasında yer alan orta sehpa modelleri oturma odalarınızı çok daha şık ve zarif gösterebilirsiniz.

Orta sehpa modelleri, oturma odası dekorasyonun en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Oturma odalarınızda daha fonksiyonel ve kullanışlı olmasını istiyorsanız, o zaman orta sehpa modellerine oturma odanızın dekorunda yer vermelisiniz. Orta sehpa tasarımları son yıllarda modern evlerin dekorlarında çok kullanılan ve tercih edilen mobilya tasarımları olarak dikkat çekmektedir. Orta sehpa tasarımlarının göz kamaştırıcı ve baş döndüren şıklıklarının yanında oturma odanıza getireceği hareketliliğin altını çizmekte fayda var. Oturma odanızda ağırlayacağınız, misafirlerinize servis yaparken kullanabileceğiniz bu şık sehpa tasarımları görsellikleri ile de hafızalarınızda iz bırakacaktır.

lükens-ayaklı-orta-sehpa-modelleri

Oturma odalarınıza getirdiği hava ile oturma odanızın daha sıcak ve samimi bir ortama dönüşmesini sağlayan bu son derece şık mobilya tasarımları, farklı renklerde ve boyutlarda üretilebilmektedir. Küçük boyutlu olan orta sehpalar, oturma odalarında daha hoş durmaktadır. Son derece dayanıklı olan ve uzun ömürlü kullanıma imkan tanıyan bu sehpa tasarımları ile oturma odanızın dekorasyonuna zenginlik katacaksınız. Oturma odalarında koltuk takımlarının daha şık görünmesini sağlayan aynı zamanda da oturma odasına getirdiği görsel güzellik ile derinlik katan bu mobilya tasarımları ile oturma odalarınız çok daha farklı bir görünüme kavuşacaktır.

Orta sehpa olarak kullanabileceğiniz tasarımlar arasında elbette zigon sehpalar gelmektedir.

İç içe geçen ve istenildiğinde birbirinden ayrılan bu harika mobilya tasarımlarını orta sehpa olarak da oturma odanızın dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Tamamen ahşaptan yapılan bu sehpalar, artık evlerin dekorasyonlarında farklı bir rol üstlenerek bir köşede beklemek yerine, merkez sehpa olarak kullanılmaktadır.

altın-sarısı-varaklı-zigon-sehpa-modeli

Mermer sehpalar da oturma odalarında orta sehpa olarak kullanabileceğiniz tasarımlar olarak göze çarpmaktadır.

Beyaz, krem ve bej renklerinin kullanıldığı klasik mermer sehpaları oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Küçük oturma odalarının en çarpıcı tasarımları arasında yer alan bu mobilya tasarımları ile oturma odaları hiç olmadığı kadar şık ve güzel olacaktır. Beyaz açık renkli mermer sehpa oturma odanıza aydınlık bir görünüm getireceği gibi ferah bir ortamın oluşmasını da sağlayacaktır. Bu tarzdaki bir sehpa modeli ile oturma odalarınızda harikulade bir dekora imza atabilirsiniz.

cekmeceli-beyaz-modern-orta-sehpa

Çekmeceli sehpa modelleri de oturma odalarında orta sehpa olarak düşünebileceğiniz tasarımlardandır.

Bu çok fonksiyonlu sehpa modeli ile oturma odalarınızdaki dağınık görünümünde önüne geçebilirsiniz. Açık ve koyu renkte tercih edebileceğiniz orta sehpa modelleri ile dekorasyonlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Çekmeceleri sayesinde fazla eşyalarınızı depolayabileceğiniz bu sehpa modellerinin açık raflarına gazete ve dergi gibi eşyalarınızı da yerleştirebileceksiniz.

Orta sehpa modeli olarak cam modelleri de düşünebilirsiniz.

Cam sehpa sehpa tasarımları, hem şeffaf bir görünüm sundukları hem de zarif durdukları için tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında yer almaktadır. Ahşap ayaklı masanın üst yüzeyinin camla kaplanması dekoratif açıdan da hoş bir görünüm sunmaktadır. Bu tarz sehpa modelleri, hem işlevsel yönleri hem de şıklıkları ile oturma odalarınızı daha güzel gösterecektir. İskandinav tarzı olarak da adlandırılan bu sehpa modeli ile hem modern hem de etkileyici bir oturma odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Wenge-cam-orta-sehpa-modeli

Oturma odanızda kullanacağınız orta sehpa tasarımları içinde ahşap tasarımların varlığı dikkate değer niteliklerdedir.

Sizlerde daha şık ve zarif oturma odalarına kavuşmak istiyorsanız kullanacağınız orta sehpa modeli ile yaşam alanlarınızı daha değerli kılabilirsiniz. Orta sehpa modelleri, oturma odanızdaki görünümün bütünsel açıdan daha zengin ve derli toplu durmasını sağlayacaktır. Oturma odalarınızda orta sehpalara yer vererek dekorlarınızı daha aktif hale getirmelisiniz.