Hayatımızın en değerli varlıkları olan çocuklarımızın huzurlu olabilmesi adına her şeyi yaparız. Özellikle onların özel yaşam alanı olan odalarının kusursuz olması için her aile elinden geleni yapmaya çalışır. Çocuklar belli bir yaşa geldiklerinde oda tasarımlarına kendileri karar verirken, henüz dünyaya gözlerini yeni açtıklarında onların rahat edebilmesi adına oda tasarımlarını aileleri yapmaktadır. Günümüzde bebek bekleyen anne ve baba adayları hamileliğin ilk aylarında araştırma yapmaya başlamaktadır.

Özellikle teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olan internetin çok fazla hayatımıza girmesi ile bebeğin ihtiyacı olan her şey detaylı bir şekilde fiyat ve kalite araştırması yapılarak internetten satın alınmaya başlanmıştır. İnternette ve piyasada bulabileceğiniz birbirinden farklı bebek beşik modelleri sizlerin tercihine sunulmaktadır. Bazı aileler bebeğini doğar doğmaz ayrı bir odada yatırırken bazıları en azından 6. Aya kadar aynı odada yatmayı tercih ederler. Hem bu gibi nedenlerden dolayı hem de bebek ilk aylarda çok fazla hareket etmeden sürekli uyuduğundan dolayı daha ufak boyutlara sahip olan beşikler tercih edilmektedir. Hem kız hem de erkek bebeklerde daha çok ortak renklerde ve desenlerde kullanılan 6. Ay beşikleri olarak tabir edilen bambu beşikler, sepet beşikler, hamak beşikler, portatif beşikler bebeğin ve annenin kullanım açısından ilk aylarda daha rahat hareket edebilmelerini sağlamaktadır. Bebek 6. Ayını geçtikten ve daha fazla hareket alanına ihtiyaç duymaya başladıktan sonra daha büyük ebatlara sahip beşikler satın alınmalıdır. Kız bebekler için pembe renklerde prenses detaylı modellere sahip beşikler aileler tarafından tercih edilmektedir. Erkek bebek beşik modellerinde ise mavi rengin hakim olduğu ayı, köpek vb… hayvan figürlerine sahip bebek beşikleri, yarış arabası, otobüs ve gemi şeklinde tasarlanan bebek beşikleri, büyüme özelliğine sahip şifonyer detaylı bebek beşikleri var olmaktadır.

Erkek bebek beşik modellerini farklı mobilya markalarının ürün kataloglarında inceleyebilirsiniz. Ayrıca internetten bebek odası kategorilerinin alt kategorisinde yer alan bebek beşikleri bölümünden bütün bebek beşiklerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.