Evlerinizde yapacağınız dekorasyonlarda sonbaharın gelmesiyle beraber değişiklik yapmanız mümkündür.

Sonbahar dekorasyonunda yer vereceğiniz tasarımlarda özellikle renklerin seçimine dikkat etmelisiniz. Sonbaharda kullanılan renklerde en çok kullanılanlar arasında kırmızı, sarı, mavi, yeşil, beyaz ve bej tonları ön plana çıkmaktadır. Hem daha sıcak hem de samimi bir ortamın ortaya çıkmasını sağlayacak olan renkler ile çok daha efektif sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız renkler kadar stiller ve modellerde dekorunuzun daha şahane görünmesini sağlayacaktır.

Akasya Koltuk Takımı
Akasya Koltuk Takımı

Koltuk takımlarını daha işlevsel ve fonksiyonel seçerek yaşam alanlarınıza başka bir boyut kazandırabilirsiniz. Sonbahar ev dekorasyonu trendlerinde kullanacağınız koltuk takımları, halı ve döşemeler, minderler ve aksesuarlar yaşam alanlarınızın çok daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Özellikle sarı ve turuncu rengin ağırlığında dekore edeceğiniz yaşam alanları sonbahar dekorasyonunuzu daha da belirginleştirecektir. Sonbahar dekorasyonu trendlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de mevsimsel geçişlerin tam olarak yapılmasıdır.

Yazlık koltuk takımlarının yerine kullanacağınız koltuk takımlarının üzerlerinde koltuk şallarını kullanabilirsiniz.

Koltuk takımları üzerinde renkli minderler kullanarak da sonbahar dekorasyonlarınızı daha eğlenceli ve rahat bir yere dönüştürebilirsiniz. Sandalyeler üzerinde kullanacağınız minderlerde sonbahar dekorasyonun en dikkat çeken yönlerindendir. Hem dekoratif hem de mevsimin özelliklerini yansıtacak olan battaniyelerin yaygın şekilde kullanılması da sonbahar dekorasyonları için oldukça önemlidir. Ahşap tasarımlar sonbahar dekorasyonu için en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Ahşap tasarımların sıcaklığı ve samimiyeti sonbahar dekorasyonunun çok daha farklı görünmesine neden olacaktır.

Sonbahar oturma odası dekorasyonunda

Sonbahar oturma odası dekorasyonlarında en dikkat çeken nokta koltuk takımları ve halıların seçimidir. Kırlent ve halı seçimlerinin sonbahar dekorasyonuna olan katkısı oldukça önemlidir. Bu mevsimde koltuk takımı modellerine en uygun tasarımlar arasında kadife ve chester koltuk takımlarını kullanabilirsiniz. Kapitoneli tarzda yapılan bu koltuk modelleri ile sonbahar dekorlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Sonbahar dekorasyonlarında kullanacağınız dekorasyonda kullanacağınız eşya seçimlerinde tutarlı davranmalısınız. Az sayıda eşyaya yer vererek çok daha güzel sonuçlar elde edebileceksiniz. Sonbahar mevsimini yansıtan renkler ile koltuk modellerini aynı noktada buluşturarak çok daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Yemek odasında sonbahar dekorasyon trendinde

Sonbahar dekorasyonuna uygun yemek odası dekorasyonunuzda kullanacağınız yemek masası ve sandalyelerinin renklerinde kahverengi ve ceviz tonlarını tercih etmeniz daha uydun olur. Bu renkler yemek odanızın daha ihtişamlı ve gösterişli durmasına yol açacaktır. Ayrıca kahverengi tonları, sonbahar dekorasyonunuzda romantik bir etki de yaratacaktır.

doğal-ahşap-yemek-masaları

Sandalye kumaşlarında desenli olan tasarımlar kullanmanız dekorasyonunuzun çok daha farklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Toprak grubu renkleri ile oluşturacağınız yemek odası dekorasyonunuz sonbahar mevsimine daha çok yakışacaktır. Yemek odası takımınızı estetik ve görsel olarak daha zengin göstermek isterseniz, aynalı konsol ve vitrin modellerini denemeniz yararlı olacaktır.

Yatak odası sonbaharda nasıl olmalı ?

Yatak odanız daha çok sonbahar aylarında country ya da klasik tarzında dekore ederek çok daha güzel gösterebilirsiniz. Klasik berjer ya da yatak modeli ile yatak odalarınızda bambaşka bir hava estirmenizde söz konusudur. Yatak odası dekorasyonunda yer vereceğiniz tasarımlarda, kullanacağınız mobilyalar açısından klasik mobilyalar oldukça hoş duracaktır. İhtişamlı ve şatafatlı görünüm ile klasik mobilya yatak dekorasyonunuz çok daha renkli hale gelecektir. Country tarzındaki yatak odalarında komodin ve şifoniyer modelleri de dekorların daha etkileyici ve görkemli olmasını sağlayacaktır.

altın-varaklı-yatak-odası-takımları

Mutfaklarda

Mutfak dekorasyonlarında sonbaharı yansıtan renklere ağırlık vermelisiniz. Sarı ve beyaz tonlarını kullanabilirsiniz. Kapaklı mutfak dolapları ya da gömme dolapları tercih ederek oldukça güzel bir mutfak dekoru oluşturabilirsiniz. Mutfağınızda yer vereceğiniz ahşap masa ve sandalye tasarımlarına yer vererek mutfağınızı çok daha etkin şekilde kullanabilirsiniz. Ahşap tasarımlar sonbahar mutfak dekorasyonuna oldukça yakışmaktadır.