Evlerinizi daha geniş göstermek ve dekorunuzu daha fazla ön plana çıkarmak istiyorsanız, kullanacağınız mobilya tasarımlarına ve aksesuarlarına dikkat etmelisiniz.

Günümüz evlerinin standart hale geldiği ve hemen hemen aynı ölçülere sahip olduğu evlerde daha fazla alan yaratmak niyetindeyseniz o zaman yaşam alanlarınızın boyutlarına uygun tarzda mobilya seçmeli ve bu mobilyaları doğru bir şekilde konumlandırmalısınız. Evlerinizdeki alanların dekorunuza yetmemesindeki sebeplerden biri de yaşam alanlarınızı tıka basa doldurmanızdır. Mümkün olduğunca yaşama alanlarınızı daha verimli ve etkili bir şekilde kullanarak bu sorunla baş edebilmeniz mümkündür. Yapacağınız dekorasyon çalışmalarında ne kadar planlı ve sistemli olursanız o kadar düzenli ve geniş bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Plan yapmak ve alanı eşit bir şekilde kullanmak aslında b işin en önemli kuralıdır. Dar ve küçük yaş alanlarınız için yenilikçi ve daha fonksiyonel mobilya tasarımları kullanarak yaşam alanlarınızı daha etkili bir şekilde kullanmanız mümkündür.

küçük-oturma-odası-dekorasyonu-örnekleri

Ev dekorasyonunda alan açmanın yanında ek bir oda yapmanız da daha fazla yaşam alanı elde etmenizi sağlayacaktır. Evinizin her bölümünü daha düzgün bir şekilde kullanabilmeniz için mutlaka çok amaçlı ve işlevsel yönü kuvvetli tasarımları denemenizde fayda vardır. Evlerinizde daha fazla alan bulmanın yollarından biri de veranda, teras, merdiven altları ve kiler gibi yerleri dekorasyonunuzun içine katmanızdır. Ayrıca garaj ve hangar gibi eşyalarınızı depolamanıza imkan verecek olan bölümleri de kullanmanızda fayda vardır.

Garaj ve hangarları daha etkin kullanmalısınız.

Evlerinizin yanında bir garajınız ya da hangarınız varsa bu noktaları depo amaçlı olarak kullanıp işinize yarayacak eşyaları ihtiyacınız olduğunda buradan temin edebilirsiniz. Bu açıdan bakarsanız bu noktaları güzelce temizleyip çok daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu nokta da yapacağınız temizlik ve düzenleme ile yerlerde mobilyalarınızı ya da kullanmadığınız eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Ayrıca bahçenizde vereceğiniz davetler içinde vakit kaybetmeden eşyalarınızı buradan taşıyabilmeniz mümkündür.

Merdiven-Altı-Kitaplık

Tavan arası ve çatı katını kullanarak daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Çatı katı ve tavan aralarını kullanarak evlerinizin dekorasyonunda daha fazla alan yaratmanız mümkündür. Yeni jenerasyonlar özellikle çatı katı olan evleri tercih ediyorlar. Çatı katında yapacağınız dekorasyon çalışmalarında ahşap ve cam ögelerinin uyum ile harikulade bir dekor oluşturacağınız gibi aynı zamanda evlerinizde daha fazla alana da sahip olabilirsiniz. Önceden dekorasyon açısından fazla önemsenmeyen bu noktalarda yapacağınız dekor çalışmaları ile çatı katlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Merdiven altlarını kullanarak evlerinizde fazla eşya kullanmanın önüne geçebilirsiniz.

Modern ve günümüz evlerinin en güzel taraflarından biri de merdiven altlarını daha etkin kullanmaya elverişli olmasıdır. Merdiven altlarını raf, dolap ve kitaplık olarak kullanabilmeniz mümkündür. İsterseniz bu alanları okuma ya da dinlenme alanı olarak da kullanabilirsiniz. Alandan kazanmanızı sağlayacak olan bu kullanışlı tasarımlar ile evleriniz daha pratik ve fonksiyonel bir dekora kavuşturabilirsiniz. Hem dekoratif hem de estetik özelliklere sahip olan bu merdiven altları sayesinde evlerinize fazla mobilya almak derdinden kurtulabilirsiniz.

sürgülü-gardrop-fikirleri

Raf ve gömme dolaplar ile yaşam alanlarınızın dekorunu baştan yaratın.

Özellikle mutfaklarda çok işinize yarayacak olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızda fark yaratabilirsiniz. Mutfakların daha işlevsel ve hareketli aynı zamanda da elverişli bir yer olmasını sağlayan bu mobilya tasarımları ile yaşam alanlarınızda daha rahat hareket alanı bulabilecek ve hayatınızı kolaylaştırabileceksiniz. Yemek odalarınızda ve mutfaklarınızda kullanacağınız raflar ve gömme dolaplar sayesinde mutfaklarınızı bambaşka bir yere dönüştürebileceksiniz.