Evinizin Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kültürümüzde yemeklerin çok büyük önemi vardır. Aile üyeleri bütün gün bir koşuşturmaca peşinde olup, birisini göremese de akşam olunca tüm aile o yemek masasında toplanır ve şen şakrak muhabbetler eşliğinde hasret giderilir. Ramazan aylarında iftar sofraları kurulur ve es, dost bu sofralarda buluşur. Önemli bir konu konuşacağımız arkadaşımızı hemen bir yemeğe davet eder, yemek eşliğinde sohbetimizi yaparız. Kısacası yemek bizim kültürümüzün merkezindedir. Yemeğin yendiği ortamın havasını oluşturacak olan ise evinizin yemek odası dekorasyonu olmaktadır. Bu yüzden insanların hem iştahını hem de içini açacak tasarımlar yapmaya ne dersiniz?
yatak odası tasarımları
Miami golden yatak odası

Yemek Odası Takımları

Yemek odasının merkezinde tabi ki önce yemek odası takımı yer alır. Dolayısıyla mobilya seçiminiz büyük önem arz etmektedir. Kültürümüzde salonun bir kısmı yemek odası ayrılmaktadır. Bu sebeple de salon ve yemek odası mobilyası takım olarak sunulur tüketiciye. Bütünlüğü sağlamak açısından doğru bir tercihtir. Yemek odası takımınızın şık olması kadar rahat olması da önemlidir. Uzun Sohbetler eşliğinde yemekler yenirken misafirlerinizi de rahat ettirebilmeniz gerekir. Bu yüzden özellikle sandalyelerin rahat olmasına ve masa sandalye yüksekliğine dikkat edin. Doğru mobilyayı seçtikten sonra ortamın havasını oluşturmak artık size kalmış.
yatak odası takımları
Şah klasik yatak odası

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle yemek odanızı sıkışık bir yere değil de geniş, ferah bir yere koymanız çok önemlidir. Özellikle yeriniz müsait ise pencere önlerine yemek odanızı koyabilirsiniz. Hem aydınlık, ferah bir ortam olurken hem de manzara eşliğinde yemeklerinizi yiyebilirsiniz. İkinci önemli ayrıntı ise kesinlikle aydınlatma seçimidir. Yemek masanızın tam üzerinde bir aydınlatma olması çok önemlidir. İnsanların hem birbirini daha görmesini sağlayacak hem de yemeklerinizin parlayacağı bir aydınlatma ortamın havasını kesinlikle değiştirecektir. Bir diğer önemli husus da yemek odanızın duvarları ne tamamen boş olmalı ne de karışık görünmelidir. Sade ve şık bir kaç tablo, birkaç fotoğraf ortama çok yakışacaktır. Konsolunuzun üzerine koyacağınız vazodaki çiçekler, köşede bulunan canlı bir ağaç sizin için küçük bir ayrıntı olarak görünebilir ama inanın misafirlerinizin gözünden kaçmayacaktır. Unutmayın bunlar sadece bir kaç tavsiye, yemek odası dekorasyonu tamamen sizin zevkinize kalmıştır.
yatak odası takımları
Bekoz yatak odası takımı