Modern salonların ve oturma odalarının en büyük yardımcılarından biri de sehpa takımlarıdır.

Sehpa takımları, dekoratif özelliklerinin yanında kullanışlılıkları ve fonksiyonellikleri ile de salonlarınıza değer katmaktadır. Zigon sehpa takımları oldukça güzel bir dekor oluşturmanızı sağlarken bir yandan da işlevsellikleri ile dekorunuzu da zenginleştirmektedir. Salon dekorasyonlarında sehpa tasarımlarının rolü oldukça önemlidir. Daha aktif ve dinamik bir dekora kavuşmanızı sağlayacak olan sehpalar ile salonlarınızın dekorasyonlarında etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Misafirlerinizi ağırlarken kullanabileceğiniz bu tasarımlar ile işleriniz daha da kolay hale getirebilirsiniz. Salonların dekorasyonunda odak noktası haline gelen bu sehpalar ile misafirlerinize ikramlarda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda kitap, dergi, gazete gibi eşyalarınızı da sehpanızın alt kısmına yerleştirebilirsiniz.

Koltuk takımlarınıza uygun tarzda seçeceğiniz sehpa modeli ile harika bir kombinasyon yapabilmenizde mümkündür.

Her tarzdan sehpa modeli ile dekorlarınızı daha da güzel ve hoş bir hale sokmanız oldukça kolaydır. Modern tasarımlı evlerde çoklu sehpa kullanımı oldukça güzel durmaktadır. Sehpa takımının olmadığı salon takımlarının eksik ve sade olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

lükens-ayaklı-orta-sehpa-modelleri

Büyük salon takımları dekore ederken en çok dikkat edilen mobilya tasarımlarından biri de sehpa takımlarıdır.

Sehpaların en büyük özelliklerinden biri de işlevsel olmaları ve fonksiyonelliklerini dekorun tamamına yansıtabilmeleridir. Sehpa tasarımlarının ahşap ve el yapımı olması değerlerini iki katına çıkarmaktadır. Ahşap tasarımların dayanıklı ve sağlam olması da bu tasarımlara olan talebin daha yoğun olmasını sağlamaktadır.

altın-sarısı-varaklı-zigon-sehpa-modeli

Zigon sehpalar, iç içe geçebilen, ahşaptan yapılmış ve değişik renklerde üretilebilen tasarımlardır. En çok kullanılan renkleri ise ceviz ve koyu kahverengi renkleridir. Zigon sehpalar küçükten büyüğe kadar yer alan harika tasarımlardır. Zigon sehpaların taşınması ve başka bir yere konumlandırılması da oldukça kolaydır. Zigon sehpalar, misafirlerinize yapacağınız ikramları servis ederken kullanabileceğiniz en güzel tasarımlardır. Bu harika tasarımları salonlarınızda kullanarak çok daha güzel dekorlar elde edebilirsiniz.

Zigon sehpalar üzerinde yer alan motiflerde oldukça hoşbir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Bu fevkalade sehpalar ile salonlarınızı daha gösterişli ve kullanışlı hale getirmenizde mümkün olacaktır. Farklı sehpa modellerinden bir diğeri de logo tarzında düşünülen kare sehpa modelleridir. Bu tarz sehpalar, salonlarda daha çok toparlayıcı bir etkiye sahiptir. Küp tarzında kullanacağınız sehpa modelleri ile hem estetik açıdan hem de fonksiyonellik bakımından harikulade bir dekor oluşturmanız söz konusudur.


salon_sehpası_6

Renk olarak da göz yormayan, renklerin seçimi ile de dekorunuzu daha da zengin gösterebilirsiniz. Bu sehpa takımı iki masadan oluşmaktadır. Lego tarzındaki bu sehpa takımlarını tek tek kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı kullanabilmeniz de mümkündür. Aynalı sehpa modelleri de salonlarınızda oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Üzerinde ayna olan ve diğer kısımları ahşaptan oluşan bu sehpa tasarımları oldukça kullanışlı ve fonksiyonel aynı zamanda da bir o kadar dekoratif mobilya ürünleridirler. Bu sehpa tasarımları, enteresan görünümleriyle de fevkalade görselliği dekorunuza getirecektir.

Yuvarlak şekilde tasarlanan ayna ahşap tasarımlar ile bütünleştirilerek fevkalade güzel bir görünümü dekorunuza taşıyacaktır.

 Pratik tarzdaki sehpa modelleri ise, açılıp kapanabilme özellikleri ve küçük boyutlu olmaları ile dekorlarınızda kullanabileceğiniz son derece kullanışlı modellerdir. Boyutları itibariyle de yer tutmayan bu sehpa modelleri, ayrıca sağladıkları kolaylıklar ile de sizleri cezbedecek niteliklerdedir. Salonlarınız için düşünebileceğiniz bu sehpa modeli ile salonunuzda fark yaratmanız mümkündür.

Couchtisch_Varan_07

Geometrik şekillerde kullanılan sehpa modelleri de salonlarınıza değişik bir boyut ekleyecektir.

Bu tarzdaki bir sehpa modelinde üçgen, kare ve dikdörtgen şekillerine rastlamak mümkündür. Ahşaptan yapılan ve üzerinde farklı şekillerin bulunduğu bu sehpa modelleri ile salonlarınızın görünümünü başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Geometrik şekillerin içine yapılan raflar ile bu sehpalar daha da işlevsel hale kavuşmuştur. Bu sehpa tasarımları ile salonlarınıza hareketlilik katmanızda mümkündür.