Farklı koltuk tasarımlarını yaşam alanlarınızda kullanarak, harika dekorasyonlar elde etmeniz mümkündür.

Evlerinizin dekorasyonunda kullanacağınız koltuk takımlarının renkleri ve stilleri bu bakımdan oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızın duvarlarında kullanacağınız duvar ve zemin renkleri arasındaki uyumda oldukça dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Dekorasyonlarınızda kullanacağınız aksesuar model tasarımları da oldukça dikkat gerektiren diğer hususlardan biridir. Oturma ya da salon dekorasyonlarınızda kullanacağınız ikili ya da üçlü koltuk takımları hem görsel hem de konfor olarak oldukça şık bir görünüm meydana getirecektir. Oturma, salon ve çalışma odanızda kullanacağınız koltuk takımları ile dekorasyonlarınızda harikalar yaratmanız mümkündür. İster tek ister ikili ya da üçlü olarak kullanabileceğiniz koltuk takımları ile olağanüstü bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Dekorasyonda kullanacağınız, mobilyaların ve tasarımların yaşam alanlarınızın boyutlarına uygun şekillerde olmasına özen göstermelisiniz.

Koltuk takımlarınızın yaşam alanlarınıza her açıdan paralellik gösteren mobilya tasarımları olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Dekorunuzda kullanmayı düşündüğünüz renklerde oldukça önemlidir. Mobilyaların ve dekorasyondaki diğer eşyaların konumları ve doğru yerleştirilmeleri de görseliğin daha fazla göze çarpmasını sağlayacaktır. Aydınlık ve ferah bir dekorasyon sağlayacak koltuk takımları ile yaşam alanlarınızı çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyonlarınızda kullanabileceğiniz koltuk takımlarını incelediğinizde L koltuk takımları, köşe koltuk takımları, deri koltuk takımları, renkli koltuk takımları, desenli koltuk takımları ve simetrik koltuktakımları yer almaktadır.

L Koltuk takımları

L biçimindeki koltuk takımları hem az yer tutmaları hem de havalı görünümleri ile dar ve küçük yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz olağanüstü tasarımlar olarak göz kırpmaktadır. L tipi koltuk takımları dekoratif anlamda şık bir görünümü beraberinde getirdiği gibi ayrıca konforlu ve rahat koltuk takımları olarak da dikkat çekmektedirler. Kapitoneli ve chester tarzında olan L tipi koltuk takımları ile dekorasyon hiç olmadığı kadar şık ve gösterişli bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır.Hem yerleşim bakımından hem de konfor bakımından diğer koltuk takımlarından çok üstün olan bu koltuk takımları ile dekorasyonlarınızda fark yaratmanız mümkündür. Bu koltuk modeli ile kullanacağınız canlı renklerde dekorunuzun daha fazla öne çıkmasını sağlayacaktır. Sizlerde oturma odanızda ya da salonlarınızda kuullanacağınız Ltipi koltuk takımları ile dekoralarınızı çok daha güzel gösterebilirsiniz.

koltuk-takimlari

Köşe koltuk takımları

Köşe koltuk takımları dar ve küçük oturma odası dekorasyonları için kullanılabilecek en güzel tasarımlar arasında yer almaktadır. Özellikle açık renkli köşe koltuk taakımları ile dekoraasyonlarınızı hiç olmadığı kadar güzel gösterebilirsiniz. Konforlu ve rahatlık bakımından da oldukça havalı olan bu koltuk takımları ile salonlarınıza daha şık bir görünüm getirebilirsiniz. Hem fonksiyonelliği hem de dekoratif görünümü evlerinde görmek isteyenler için vazgeçilmez tasarımlardaan biridir. Klasik ya da modern köşe koltuk takımlarını dekorlarınızda kullanarak tek bir mobilya tasarımı ile daha minimalist bir ortamın oluşmasını da sağlayabilirsiniz. Salonlarınızı ya da oturma odalarınızı daha geniş göstermek istiyorsanız, mutlaka düşünmeniz gereken tasarımlardandır.

klasik-koltuk-takımları-fiyatları

Renkli koltuk takımları

Canlı ve dinamik renklerin kulanıldığı koltuk takımları ile oturma odası ya da salonlarınızın dekorunda söz sahibi olabilirsiniz. Yapacağınız dekorun ilgi çekici ve daha hareketli bir görünüm vermesini istiyorsanız, renkli koltuuk takımlarını dekorlarınızda kullanabilirsiniz. Renkli koltuk takımları, dekorasyonlarınızda pozitif bir etki yaparak daha hoş dekorlar elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu renkli koltuk tasarımları ile kombinleyeceğiniz diğer mobilya aksesuarları da oldukça hoş bir görünüm oluşturacaktır. Renklikoltk tasarımları içinde en çok dikkat çeken renkler arasında kırmızı, mavi, kahverengi ve lila renkleri ön plana çıkmaktadır. Açık rnkli ve beyaz renkli koltuk takımlarını dekorasyonlarınızda düşünmüyorsanız renkli koltuk takımları ile dekorlarınızı daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Renkli koltuk takımları arasında kırmızı renkli koltuk takımları oldukça iddialı tasarımlar olarak da dikkat çekmektedirler.

diana-kose-koltuk-takimi

Deri koltuklar

Bu tarzdaki koltuk takımları da harika dekorasyonlar yapmanızda size yardımcı olacak mobilya tasarımlarıdır. Deri koltuk takımları ile hem lüks hem de gösterişli dekorlar oluşturmanız mümkündür. Kolay silinebilen ve temizlenebilen bu koltuk takımları özellikle genç nesilin gözde koltuk takımlarındandır. Şıklığı ve rahatlığı fazlasıyla görebileceğiniz bu koltuk takımları ile aynı zamanda misafirlerinizi de çok daha güzel ağırlayabileceksiniz. Tekli ve ikili koltuk takımları ile yapabileceğiniz dekorasyonlar hiç olmadığı kadar güzel ve şık olacaktır.

deri-koltuk-takımı-modelleri

Desenli koltuk takımları

Son yıllarda kullanılan koltuk takımlarında geniş parçalı şekildeki koltuk takımları da oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Bu tarzdaki koltuk takımları ile dekorlarınız hiç olmadığı kadar şık ve zengin görünecektir. Diğer konsept ve kombinasyonlara göre daha uyumsuz olan bu koltuk takımları ile dekorlarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca farklı kumaşlarla kaplanmış koltuk takımları ile birlikte açık renklerde kullanacağınız berjer modelleri de zıtlık açısından oldukça hoş bir görünüm verecektir. Sizlerde farklı koltuk modellerini dekorasyonlarınızda kullanarak fevkalade dekorlara sahip olabilirsiniz.