Küçük salonlarınız ya da oturma odanız varsa, küçük salonunuzu kullanacağınız mobilya tasarımları ile daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük ve dar salonlara sahipseniz, salonunuza uygun seçeceğiniz mobilya tasarımlarında küçük boyutlu tasarımları kullanmanız hem salonunuzun daha güzel görünmesini sağlayacak hem de salonunuzu daha kullanışlı bir yer haline getirecektir. Şık ve fonksiyonel bir salon dekorasyonu oluşturarak küçük ve dar salonunuzu çok daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz tasarımlar bakımından seçici ve dikkatli olarak işe başlamalısınız. Seçtiğiniz tasarımları doğru açılarla en doğru noktada konumlandırarak mümkün olduğunca güzel ve ferah bir dekora kavuşabilirsiniz. Kullanacağınız parçaları en doğru şekilde yerleştirerek, küçük salonlarınızı en efektif şekilde kullanabilirsiniz.

Dar ve küçük salonunuzda oluşturacağınız dekorasyonda çok fazla büyük boyutlu mobilyalara yer vermemelisiniz.

Bu kocaman mobilya tasarımları dar salonunuzun daha da daralmasına neden olur. Salonunuz için daha az yer tutan, estetik açıdan zarif ve gösterişli tasarımları kullanarak çok daha güzel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Dar ve küçük salonlarda pek fazla mobilya ya da eşyaya yer vermeyerek, daha fazla alan yaratarak küçük salonunuzu genişletebilirsiniz. Küçük ve dar salonların dekorasyonunda köşe koltuk takımları son derece hoş durmaktadır. Köşe koltuk takımları ile dar salonlarınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

diana-kose-koltuk-takimi

Köşe koltuk takımları rahatlık ve konfor bakımından diğer koltuk takımlarını aratmadıkları gibi aynı zamanda tek parça halinde oldukları içinde görsel bir bütünlük oluşturarak dekorun olduğunca şık görünmesini sağlayacaklardır. Köşe koltuk takımlarında açık renkli modelleri tercih dar ve küçük salonunuzun çok daha iç açıcı ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Köşe koltuk takımlarını hem yatmak hem de oturmak için kullanabilirsiniz. Açılıp kapanabilen tarzda olan köşe koltuk takımları, bu özellikleri ile salonlarınıza değer katacaktır. Az yer tutan ve çoklu oturma sağlayan bu koltuk takımlarının en önemli özellikleri bulundukları alana yerleşmeleridir.

Küçük ve dar salonlarınızın dekorunda çok boğucu ve göz yoran renkleri kullanmamalısınız.

Daha çok dekorunuzda açık renkli tasarımlara yer vermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca hangi noktada ne oranda renk seçeceğinize karar vererek oldukça farklı ve hoş bir dekor ortaya çıkarabilirsiniz. Koltuk modellerinde de desenli ve karışık renkli tasarımlar yerine daha sade ve düz renkli koltuk takımlarını kullanarak zarif ve şık bir görünümü evlerinize taşıyabilirsiniz. Buna ek olarak, büyük boyutlu koltuk takımları salonunuzda hoş durmadığı gibi gözünüzü de rahatsız edecektir.

6-salon-hali

Küçük ve dar salonlarda kullanacağınız halı modellerinde ise büyük olanları kullanmalısınız.

Çünkü tek parça halinde salonunuzu kaplayacağınız bu halılar ile salonunuzun daha küçük görünmesinin önüne geçtiğiniz gibi aynı zamanda büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu halı modeli ile salonlarınızı daha ferah ve geniş göstermenizde mümkün olacaktır. Bu yüzden mutlaka küçük ve dar salonlarınızda büyük halı tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Koltuk takımlarınızla beraber kullanacağınız minik kırlent ya da yastık takımları da görsel açıdan son derece güzel bir görünüm vermektedir.

İster klasik ister modern koltuk takımları ile birlikte kullanın bu kırlentler küçük salonunuzu daha gösterişli gösterecektir. Ayrıca küçük salonunuzun dekorasyonunda kullanacağınız josefin ya da dresuar tasarımları ile küçük salonunuza zarafet getirebilirsiniz. Küçük salonlarınızı daha verimli kullanmak için duvara monte edilebilen raf modellerini tercih edebilirsiniz. Küçük salon tasarımları ile son derece birbirini tamamlayan bu tasarımlar hem salonunuzun daha şık durmasını sağlayacak hem de işlevsel açıdan pratiklik kazandıracaktır.

köşe-kanepe-modelleri

Küçük salonlarınızda duvardan faydalanarak düşüneceğiniz bir kitaplık modeli de küçük salonunuzun daha kullanışlı bir yere dönüşmesini sağlayacaktır. İstediğiniz zaman elinizin altında olan bu kitaplıktan böylece her yönüyle faydalanabileceksiniz. Dekoratif aksesuarlarınızı da bu kitaplık tasarımlarına yerleştirebilirsiniz.