Öğrenci evlerinde yapacağınız dekorasyonun mümkün olduğunca güzel görünmesini istiyorsanız o halde kullanacağınız mobilya tasarımlarının da oldukça farklı ve kullanışlı modeller olmasına dikkat etmelisiniz. İnce detay detaylarla ve sadelikle birleştireceğiniz mobilyalar öğrenci evinizi olduğundan çok daha şık gösterecektir. Öğrenci evleri düşük bütçelerle yapılan dekorlar olduğu için kullanacağınız mobilyaların basit ama fonksiyonel olmasına özen göstermelisiniz. Koltuk takımlarında daha sade ve küçük modelleri kullanarak hem daha fazla alan yaratmış olursunuz hem de sadeliği ön planda tutarak oldukça hoş bir ortam oluşturabilirsiniz. Kitaplık tasarımlarında duvara monte edilebilen ve oldukça az yer tutan modelleri kullanarak öğrenci evinizi hiç olmadığı kadar güzel gösterebilirsiniz. Son derece dekoratif olan bu kitaplık modeli ile öğrenci evinizi daha fonksiyonel bir hale dönüştürebilirsiniz.

270

Öğrenci evlerinde duvar monteli mobilya tasarımlarını kullanmak oldukça önemlidir.

Mümkün olduğu kadar az eşya ile oluşturacağınız dekoru daha güzel göstermek istiyorsanız kullanacağınız eşyaları öğrenci evinize göre doğru bir şekilde konumlandırmalısınız. Düzgün şekilde yerleştireceğiniz mobilyalarınız ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Ahşap orta sehpa kullanımı ile de öğrenci evinizin oturma odasının daha kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Öğrenci evi dekorasyonlarında hem koltuk hem de kanepe olarak kullanabileceğiniz koltuk takımları, işlevsellikleri ile hayatınızı kolaylaştıracaktır.

İstediğiniz zaman koltuk istediğiniz zaman da yatak olabilen bu koltuk takımları ile öğrenci evinizi başka bir boyuta taşıyacaksınız. Öğrenci evleri harıl harıl ders çalışılan ve sürekli olarak kullanılan bir yer olduğu için pratik, rahat ve kullanışlı mobilyaların kullanımının daha doğru olacağı yerlerdir.

minder2

Bu açıdan sandalyelerde katlanılan ve açılabilen modellerin, çalışma masalarında da ahşap ve dayanıklı olan modellerin kullanılması daha uygun olacaktır. Yaratıcılığın ve fonksiyonelliğin oldukça önemli olduğu öğrenci evlerinde, eşyaların birden fazla rolü üstlenmesi gerekmektedir. Masa olabilen sehpalar da öğrenci evleri için düşünebileceğiniz ideal tasarımlardandır.

Küçük minderlerinde öğrenci evlerinde en fazla kullanılan ve vazgeçilmez eşyalardan olduğu da bir gerçektir. Yer tutmayan bu minder modelleri ile istediğiniz şekilde oturabilir ya da uzun süren ders çalışmalarının ardından dilediğiniz kadar dinlenebilirsiniz. Öğrenci evlerinin dekorasyonunda, açık renkli duvarlarda oldukça şık ve gösterişli bir görünüm vermektedir. Ayrıca duvarlarda kullanacağınız tablolar ve saatlerde dekorasyonu zenginleştirecektir.

Öğrenci evlerinde kullanacağınız aksesuarlarda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Aksesuarlar öğrenci evinize farklı bir güzellik ve renklilik ekleyecektir. Öğrenci evlerinizin daha canlı ve hareketli olması için pastel ağırlıklı renkler ile de süslenmesine özen göstermelisiniz. Duvar renginizle uyumlu koltuklar ya da köşe koltuk takımları beklediğinizden çok daha güzel bir dekor oluşturmanızı sağlayacaktır.

öğrenci-evi-dekorasyonu-4

Öğrenci evlerinde en dikkat edilmesi gerekilen nokta çalışma masasının ve sandalyesinin ortopedik ve ergonomik olan mobilya ürünlerinden seçilmesidir. Uzun saatler çalışma masasında ve sandalyesinde zaman harcayan öğrencilerin sağlık sorunları yaşamaması açısından bu oldukça önemli bir noktadır.

Armut tarzında kullanılan koltuklar son yıllarda öğrenci evlerinin en büyük kurtarıcılarından ve yardımcılarından biridir.

Rahatlık açısından oldukça konforlu olan bu koltuklar öğrenci evlerinde sıcak ve samimi bir ortamın oluşmasını da sağlarlar. Arkadaş ortamlarında samimi bir hava katmak ve kalabalık ortamda herkesin oturmasını sağlamak açısından çok kullanışlılardır. Ayrıca portatif olmaları nedeniyle de öğrenci evlerinin başka bölümlerinde de kullanılabilirler.

Çekmeceli komodinler ve gardroplar öğrenci evlerine ikinci bir mobilya almanıza engel olacaktır. Çünkü dar olan öğrenci evlerinizde fazla eşya kullanırsanız adım atacak yer bulamazsınız. Bu yüzden farklı özelliklerde mobilyalar evlerinize bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Farklı renklerde puf modelleri de öğrenci evlerinde düşünebilecek tasarımlar arasındadır. Özellikle kalabalık öğrenci evleri için bu mobilya ürünleri kolaylık sağlayacaktır.

Düşük maliyetli asma dolap modelleri de öğrenci evleri için düşünebileceğiniz modellerdendir. Öğrenci evi dekorasyonunuzda daha düşük maliyetli ve ekonomik mobilya tasarımlarını kullanarak kendinize özgü dekorasyonlar yapabilirsiniz. Öğrenci evlerinizin daha pratik ve kullanışlı olmasını istiyorsanız satın alacağınız mobilyalarda oldukça seçici davranmaya özen göstermelisiniz.