Oteller için Lobi Koltuk Takımları

Otellerde lobi dekoru çok büyük önem taşımaktadır. Otel lobileri, müşterilerin otel ile alakalı ilk izlenimlerini oluşturacakları, otelde konaklama süresi boyunca memnuniyetini doğrudan etkileyeceği sosyal mekânlardır. Müşteriler lobilerde fazla vakit geçirmiyor olsalar da lobinin dekoru oldukça büyük etki bırakacaktır. Otelin tercih sebebi olmasını artıracak en önemli etkenlerdendir. Bu nedenle lobi mobilyaları, koltuk takımları, aksesuarlar vb. eşyalar özenle seçilmelidir ve müşterinin gözüne hitap edecek eşya ve mobilyalar kullanılmalıdır. Lobilerde müşterilerin rahatça dinlenebilmeleri için hazırlanan koltuk takımları, otel konseptine uygun ve kaliteli mobilyalar ile dekore edilmelidir. Lobi mobilyaları şıklıklarıyla müşterinin gözünü alacağı gibi kalite ve rahatlığa da önem verilmelidir. Tek, çift veya üçlü kombinasyonlar ile dizayn edilebilen otel lobi odası koltuk takımları, otelin mekanına göre yerleştirilerek müşterileri çekmelidir. Müşteriler otele geldikleri andan itibaren evlerindeki ferahı ve rahatlığı hissetmelidir. Bunlar otelin prestijini ve bilinilirliğini artırabilecek unsurlardır.
Otel lobi koltuk örnekleri
Apolyon deri koltuk takımı

Otel Lobi Koltuk Takımları Nasıl Olmalıdır?

Müşterilere ev ortamı sunan oteller, mobilya ve koltuk takımları ile akıllarda kalmayı başarmalıdır. Özellikle bayan müşteriler bu konuda hassastır. Ev ortamı sunan lobiler dikkat çekecektir. Kaliteli işler başaran otellerin lobi mobilyalarını büyük özenle seçmeli ve lobiyi otele uygun olarak dekore etmelidirler. Dekorasyon profesyonel kişiler tarafından yapıldığı taktirde şıklık ve modern tarz kendini gösterecektir. Ve müşterinin tekrar o oteli tercih etmesine neden olacaktır. Müşterilerin lobide görmek isteyeceği ilk şey kaliteli görünüş olacaktır. Genelde lobilerin kullanım süresi birkaç dakika kadar olsa da lobinin görünüşü otel ile ilgili fikirlere büyük etki yaratmaktadır. Otel ile ilgili olumlu ya da olumsuz fikirler lobideki bu kısa sürede belirlenecektir. Bu yüzden lobilerin dekorasyonu sırasında kullanılacak objeler ve mobilyalar, otelin resepsiyonuna uygun renkte ve hatlarda seçilmelidir.
Lobi koltuk modelleri
Baroc otel lobi berjer
Seçilecek lobi koltuk takımlarının kaliteli seçilmesi de oldukça önemlidir. Örneğin, kişisel kullanım alanlarındaki mobilyaların kullanım süresi oldukça uzun olacaktır. Ancak lobi gibi ortak kullanım alanlarında kullanılan mobilyaların ömrü kısa olacaktır. Kısa sürede yıpranacak ve eskiyecektir. Bu nedenle kaliteli ve modern tarzlarda mobilyalar seçilmelidir.
Otel lobi koltuk takımları
Kapaletti koltuk takımı