Bebekler söz konusu olduğunda cinsiyetlerine göre iki ana renk vardır. Erkek bebekler için mavinin açık tonları kullanılırken kız bebekler için ise pembe ana renk olarak çıkar karşımıza. Bu durum bebek odalarının dekorasyonunda da değişmiyor. Bebek odalarında kızlar için en fazla pembe bebek odaları üretiliyor ve aynı oranda da ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Kız çocuklar ve bebekler için pembe vazgeçilmez bir renk. Oldukça da popüler.

Tek renk olarak pembe oda takımları karşımıza çok sık çıkmıyor. Bu şekilde olan sınırlı sayıdaki mobilyalarda da genelde pembenin çok açık ve pastel bir tonu kullanılmış oluyor. Pembe bebek odalarında kombinasyona yer verildiğinde ilk renk ise genelde ve hatta hepsinde beyaz oluyor. Beyaz ile pembenin uyum gerçekten harika. Avantajlı bir yönü ise oluşan pastel havanın her türlü oda için uyum sağlayabiliyor olması. Açık renkler olmasından kaynaklanan bir ferahlık odaya hakim oluyor.

Pembe bebek odalarında klasik ve avangart bir hava da sezilebilir. Yatakların üzerinde cibinlikler bebek odalarında da oldukça popüler hale gelmeye başladı. Pembe odalarda ana renk pembe olmasından dolayı aksesuar seçimi de özgür olabiliyor. Hem daha canlı ve renkli aksesuarlar odanın havasına uyum sağlıyor hem de sade olanlar.

Pembe bebek odalarında perde ve halı seçimi de önemli ayrıntılar. Yapılan bir hata genelde uyum oluşturmak adına mobilyadan aksesuarlara, halıdan perdeye her şeyi aynı temaya ve renge uydurmaya çalışmak. Böyle durumlarda ortaya çıkan görüntü göz yorucu boyutlara ulaşabiliyor. Bu yüzden her durumu kıvamında bırakmakta fayda var. Zaten pembe mobilyalar kullanılmış olan bir odada asla aynı renkte bir perde ve halı kullanmamalısınız. Pembeye uyumlu olabilecek bir renk olan fıstık yeşili ortama daha sevimli bir hava katacaktır. Yine aynı şekilde beyaz bir perde de kullanabilirsiniz. Farklı renklerle odada bir kontrast oluşturabilirseniz çok daha iyi sonuçlara ulaşacaksınız.