Terazi Burcu Kadınının Dekorasyon Tercihi

Monotonluğu sevmeyen ve hayatı iniş çıkışlarla dolu olan,  uyumluluk ve inceliğin burcu olan terazi burcu insanları dekorasyonda da ne istediğini iyi bilirler. Sanki doğuştan dekoratördürler.  Modayı ve dekorasyondaki en son yenilikleri de takip eden ve evinde uygulamak isteyen bir burçtur. Aynı takipçiliği teknoloji konusunda da gösterir. Terazi burcu insanları güzellik ve sanat  konusunda uzman kişilerdir. Bu nedenle terazilerin evlerinde sanatsal öğelere sıklıkla rastlanır.

lanpas-klasik-yemek-odasi

 

Tablolar, piyano, el dokuma halılar, gümüş işlemeli eşyalar, kristal bardaklar, vazolar vs. Ayrıca terazi insanları evlerindeki eşyaların birbiri ile uyumuna da büyük özen gösterirler. Görsellik onlar için çok önemlidir. Göze hoş gelmeyen hiç bir şeyi sevmezler ve evlerinde istemezler. Evlerinde özellikle sade renkleri tercih ederler. Açık renkli duvarlar özellikle tabloları ve duvarda asılı duran her türlü öğeyi ön plana çıkardığından ilk tercihleridir. Uzun, alçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır.

Koyu renklerden hoşlanmazlar.  Açık yeşil ve sarı onların en çok tercih ettiği renklerin başında gelir. Aydınlatma da teraziler için oldukça önemli bir konudur.  Şık ve modern avizeleri çok severler. Kristal ve cam içeren eşyalar evlerinde yoğun olarak bulunur ve evlerinde hep bir ışıltı vardır. Salon takımlarında tercihlerini kişilik yapılarını da yansıtacak şekilde, ince çizgilerin hakim olduğu mobilya tasarımlarından yana kullanırlar. Lila tonlarını oldukça seven terazi burcu insanının evinde bu renklere rastlamak mümkündür.


 

Oturma odalarında da aynı zarafet hüküm sürerken, şık bir ayna ya da lambaya rastlamak mümkündür. Mutfakta oldukça leziz yemekler hazırlayabilen terazi insanı, değişik tabaklar, bardaklar ve kahvaltı takımlarına ilgi duyar. Sanat insanı olan teraziler için evlerinde müzik de vazgeçilmezdir. Bu nedenle kaliteli bir müzik sistemine ihtiyaç duyarlar. Geniş bir müzik arşivine sahip olduklarından evlerinde cd saklama ünitesi gibi farklı aksesuarlara yer verirler. Ayrıca sosyal olan terazilerin evlerinde sade ama bol geniş alan olmalıdır. Evlerini döşerken pahalılığa değil zevkli bir görünüme önem verirler.