Tik Ağacı Mobilya Modelleri

Evlerimizin içinde bulunan mobilyalarımız kadar balkon ve bahçelerimizi süsleyen mobilyalarımız da çok önemlidir. Dış mekân mobilyaları açık atmosfer şartlarına direk olarak maruz kaldıklarından bu etkilere dayanacak şekilde imal edilmeleri gerekir. Bahçemizde bulunan ve bizlere doyumsuz keyifli yemekler yememizi sağlayan masa ve sandalyeler bazen yağmur, kar gibi etkiler altında kalabilirler. İşte bu anlarda mobilyalarımızın zara görmemesi için tik ağacından yapılmış olması gerekmektedir.

tik-ağacı-bahçe-mobilya-fiyatları

tik-ağacı-mobilya

tik-ağacı-mobilya-fiyatları

tik-ağacı-mobilya-modelleri

tik-ağacı-mobilya-yapımı

tik-ağacı-bahçe-mobilyaları

Tik Ağacı Bahçe Mobilyaları

Teak ağacı mobilya, ülkemizde bilinen adıyla tik ağacı mobilya çok dayanıklı bir ağaç olan tik ağacından yapılmaktadır. Tik ağacı çok sert bir yapıya sahiptir. Özellikle dış atmosferin aşındırıcı ve zarar verici şartlarından en az etkilenmesi ile tanınmaktadır. Tik ağacı sadece Afrika ve Uzakdoğu iklim şartlarında yetişen ve nadir bulunan bir ağaç türüdür. Bu sebeple tik ağacı fiyatı oldukça yüksektir. Tik ağacından yapılan bir bahçe mobilyası senelik yağlama işlemi düzenli uygulanırsa çok uzun yıllar kullanılabilmektedir. Son yıllara kadar ülkemizde çok kullanılmamasına rağmen son bir iki yıldır ülkemiz çapında büyük bir talep görmüştür. Sağlamlığa önem veren ve mobilyasını uzun yıllar kullanmak isteyen müşteriler tarafından çok tercih edilmektedir.

Tik Ağacı Mobilya Fiyatları

Tik ağacı mobilya fiyatları ihracatının zor olması ve nadir bulunması sebebiyle gün geçtikçe artmaktadır. Bu artışın bir başka nedeni de talepte olan artıştır. Talebi karşılayacak bir üretim bulunmamaktadır. Tik ağacı geri kalmış ülkeler olan uzak doğu ülkeleri ile Endonezya’nın belli kesimlerinde yetişmektedir. Sıcak ve kurak iklim şartlarını seven bir ağaç türüdür. Tik ağacı sadece dış mekân mobilyalarında kullanılmamaktadır. Banyolarından ahşap rengini görmek isteyen müşteriler içinde önerilen bir ağaç türüdür. Banyolarda suyun etkisi sebebiyle ahşap kullanımı fazla görülmemektedir. Fakat tik ağacı su ile kabarmayan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple banyo tasarımlarında da sıklıkla kullanılan bir türdür. Maliyet açısından herkese hitap eden bir mobilya türü olmasa da dayanıklılığı ve uzun yıllara meydan okuması ile göze çarpmaktadır.